/Files/images/kartinki_2018/anime-deti-104.gif

Сонячні ванни для загартування дитини. Правила безпеки

Одним із природних ресурсів, який улітку часто використовують для загартування дітей у дошкільних навчальних закладах, є сонце. Щоб сонячні ванни не нашкодили організму, слід дотримуватися таких правил.

Перевірте, чи не має хтось із дітей протипоказань до приймання сонячних ванн, як-от: загострення хронічного захворювання, пошкодження шкіри, травма тощо.

правильно обирайте час для процедур. Сонячні ванни ліпше приймати зранку або після опівдня у затінку, а також у хмарні дні. Затінок сприяє відбиванню сонячних променів, а хмари— їх розсіюванню. Відбиті або розсіяні сонячні промені діють слабше, ніж прямі й концентровані. Окрім того, в розсіяних променях значно менше інфрачервоного випромінювання, яке зумовлює перегрівання організму.

Стежте, аби діти починали засмагати не раніше ніж за 1,5 год. після прийому їжі, а закінчували— не пізніше ніж за 30-40 хв. до наступного. Адже в спекотну погоду погіршується виділення шлункового соку, тож ускладнюються процеси травлення.

Контролюйте тривалість процедур. Перші сонячні ванни мають тривати не довше 5-6 хв. Відтак, із появою засмаги, поступово продовжуйте їх до 10 хв. і повторюйте двічі-тричі протягом прогулянки. Тривалість перерви між сонячними ваннами визначайте індивідуально для кожної дитини, залежно від її самопочуття та стану здоров’я.

Надайте перевагу засмаганню в русі. Під час сонячних ванн діти необов’язково мають лежати, повертаючись через деякий час із боку на бік. Засмагання можна поєднувати з різними видами рухової активності.

Забезпечте дітям затінок. Сонячні ванни можна приймати, приміром, на ігровому майданчику, якщо на ньому є і затінок, і ділянки, освітлені сонцем. Найліпше, щоб затінок створював не навіс, а листя дерев. Не варто приймати сонячні ванни під залізними навісами. Адже через нагрівання металу на сонці температура повітря під таким навісом на кілька градусів вища, ніж під відкритим небом. Якщож для захисту від сонця обрали переносний навіс, він має бути із тканини або дерева.

Оберіть підхожу для засмагання ділянку території. Добре проводити сонячні ванни на траві. Вона захищає від пилу та бруду і не надто нагрівається. Не підходять для сонячних ванн ділянки, вкриті асфальтом. Значне теплове випромінювання асфальту призводить до швидкого перегрівання.

Зважайте на вікові особливості організму. Діти раннього віку можуть приймати сонячні ванни за температури повітря від +22°С та за відсутності вітру. Їх загартування сонячними променями розпочинайте з прогулянки взатінку. І лише за два тижні дітей можна виводити під прямі сонячні промені.

Правильно обирайте одяг. Аби уникнути сонячних опіків, одяг слід полегшувати поступово. Спочатку діти ходять у трусиках і майках, а посеред процедури знімають майки на 3-5 хв. За день-два тривалість перебування лише у трусиках збільшуйте до 8-10 хв. На голові обов’язково має бути біла панама або хустинка.

Дотримуйтеся питного режиму. Під час прогулянки в спекотну погоду діти мають пити достатню кількість кип’яченої води.

Закінчуйте прогулянку спокійними іграми в затінку, що тривають близько 20 хв. Відтак проводьте із дітьми водні процедури— умивання та обливання або душ.

Найефективнішими сонячні ванни є тоді, коли діти позитивно налаштовані на процедуру. Тож створіть у групі гарний настрій— і нумо гартуватися!