/Files/images/kartinki_2018/anime-eda-643.gif

Харчування дитини зi зниженим апетитом

Пiд час органiзацiї харчування дитини з поганим апетитом дорослим необхiдно виявляти винахiдливiсть

Якщо дитина вiдмовляється вiд їжi, в жодному разi не варто годувати її силомiць. Лiпше пропустити прийом їжi або зробити це пiзнiше, а потiм годувати дитину невеликими порцiями за 5-6 або бiльше прийомiв. І все ж промiжки мiж годуваннями мають бути не меншими за 3 години.

Дуже важливо на початку годування дати дитинi такi продукти, якi мають властивiсть пiдсилювати видiлення травних сокiв i тим самим полiпшувати апетит. Це може бути кислий фруктовий або ягiдний сiк, шматочок оселедця, квашена капуста, солоний огiрок, салат iз сирих овочiв. Сприятливо дiє мiцний м’ясний бульйон.

Для дiтей зi зниженим апетитом важливо суворо дотримуватися режиму годування— не давати нiчого їстiвного в промiжках мiж прийомами їжi, а також не давати багато пити. У такому разi дитина охочiше розпочинатиме прийом їжi з рiдких страв. Водночас при годуваннi можна дозволяти їй запивати тверду їжу водою, соком або овочевим вiдваром i, звичайно, не обмежувати пиття безпосередньо пiсля годування.

Протягом певного часу можна застосувати метод «вiльного годування», тобто годувати дитину за її бажанням. Найулюбленiшi страви дитини слiд готувати частiше за iншi, але при цьому дещо змiнювати рецептуру, додаючи необхiднi багатi бiлком продукти (м’ясо, сир тощо).

Дiти охочiше їдять за загальним столом, у родинному колi, в товариствi iнших дiтей. Тож необхiдно виробити правило сiдати за стiл усiєю родиною.

Інодi дитина погано їсть через те, що до початку годування перебуває в збудженому станi, занадто захоплена грою, заняттями. У цьому випадку можна дещо перенести (на 20-30 хвилин) прийом їжi, дати час на те, щоб дитина заспокоїлася.

У спекотнi лiтнi днi або за високої температури повiтря в примiщеннi органiзм дитини втрачає багато рiдини. Це призводить до зменшення вироблення травних сокiв i зниження апетиту. У таких випадках перед початком годування дитинi рекомендується дати трохи прохолодної кип’яченої води або несолодкого соку, можна почати годування з кисломолочного напою чи змiнити режим годування: у найспекотнiший полуденний час дати дитинi вдруге легкий снiданок (кефiр, булочку, фрукти), а обiд перенести на пiзнiший час, скажiмо, пiсля денного сну. У такому випадку дитина, добре вiдпочивши i зголоднiвши, легко впорається з досить калорiйним обiдом.

Кiлькiсть переглядiв: 203