/Files/images/kartinki_2018/bebe01.gif

РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо користування масками у період епідемії

Маски використовують я кзасіб захисту, перебуваючи поряд із хворим, а також під час епідемій у місцях масового скупчення людей — транспорт, магазини, школи тощо. Проте й хворі особи теж можуть використовувати маски, щоб не інфікувати інших. Однак, варто знати як правильно їх використовувати.

Акуратно діставайте медичну маску з пакетика, тримайте її лише за зав’язки або резинки.

Вдягайте медичну маску лише білою стороною до обличчя.

Ретельно кріпіть маску: вона має щільно закривати рот і ніс.

Зніміть маску, якщо не використовуєте її. Не розміщуйте маску на шиї та не кладіть у кишеню.

Не торкайтеся закріпленої маски. Якщо випадково торкнулися матеріалу або зняли її, замініть новою.

Вологу маску змінюйте на нову суху і чисту.

Використовуйте медичну маску не довше двох годин. Після використання викиньте її.

Використовуйте марлеву маску протягом трьох-чотирьох годин, потім виперіть і випрасуйте її.

Не використовуйте медичну маску повторно, адже вона є джерелом мікробів.

Знявши маску, ретельно вимийте руки з милом чипротріть їх спиртовмісним дезінфекційним засобом.

Отже, використання в період епідемії масок з дотриманням правил користування ними, дотримання правил особистої гігієни та вживання заходів, спрямованих на підвищення опірності організму до зовнішніх несприятливих чинників має повноцінний профілактичний ефект.