/Files/images/kartinki_2018/bebe07.gif

Небезпечність забрудненого піску

Пам’ятка

· У піску можуть знаходитися збудники багатьох інфекційних та паразитарних захворювань, зокрема й гельмінтозів — паразитарних захворювань зазвичай шлунково-кишкового тракту.

· Збудниками гельмінтозів є плоскі та круглі черви.

· Основним джерелом зараження піску (грунту) яйцями гельмінтів є випорожнення людини, котів та собак. Перебуваючи в піску, вони можуть тривалий час зберігати життєздатність та патогенність. Через забруднені піском руки яйця гельмінтів потрапляють до організму дитини, спричиняючи геогельмінтози та біогельмінтози.

· Найпоширенішими геогельмінтозами у дітей є аскаридоз та трихоцефальоз — захворювання, спричинені гельмінтами, що розвиваються в піску (грунті), а паразитують в організмі людини. Одним із найпоширеніших біогельмінтозів у дітей є токсокароз, збудник якого паразитує лише в собак або котів.

· Збудником аскаридозу є аскарида людська. Яйця аскарид у піску (грунті) можуть зберігати життєздатність протягом року. З частинками піску або грунту збудник аскаридозу потрапляє і на продукти харчування — овочі, фрукти, ягоди, зелень. Аскариди паразитують у тонкому кишківнику. Середня тривалість життя аскарид в організмі дитини — близько року.

· Збудник трихоцефальозу — волосоглави. Вони паразитують у товстому кишківнику та сліпій кишці. Небезпека трихоцефальозу полягає в тому, що середня тривалість життя волосоглавів становить п’ять-шість років.

· Токсокароз — гельмінтна інвазія з важким, тривалим і рецидивним перебігом. Збудником токсокарозу є токсокари, що паразитують в організмі собак. Інфікування дитини відбувається під час контакту із тваринами (яйця токсокар можуть бути на їх шерсті), а також із забрудненим піском або грунтом. Яйця токсокар можуть зберігати життєздатність у піску або грунті тривалий час. Люди не можуть бути джерелом інфекції, адже в організмі людини з личинок не розвиваються дорослі особини паразита, що продукують яйця. Різноманітність симптомів токсокарозу зумовлена міграцією личинок організмом дитини.

Кiлькiсть переглядiв: 226